Çalışanlar Çok Sık Parola Sıfırlama İşlemi Yapıyor!

Parola sıfırlama işlemi yapan Pass Gate yazılımı sayesinde, çalışanlar parola sıfırlama işlemlerini hızlı, kolay ve güvenli şekilde yapabiliyor. Böylece zaman tasarrufu ile birlikte her bir çalışandan yılda yaklaşık 200 TL tasarruf sağlanıyor. Çalışanların sıkça yaşadığı parola unutma, kaybetme veya güvenlik nedeniyle değiştirme problemine çözüm getirmek üzere geliştirilen ürün artık onlarca kurum ve 50 binden fazla çalışan tarafından kullanılıyor. Böylece şirketler yaklaşık 10 milyon TL’nin üzerinde tasarruf sağlıyor.

Son zamanların en popüler konularından biri hiç kuşkusuz “Dijital Dönüşüm ve Siber Güvenlik”. Günümüzde teknolojinin çok hızlı değişmesi ve gelişmesi, iş dünyası için birçok kolaylığı da beraberinde getiriyor. Örneğin, bugün birçoğumuz için çok basit gibi görünen parola sıfırlama işlemi, her kademeden şirket ve çalışanları için gereksiz zaman kaybı, motivasyon düşüklüğü ve hatta verimlilik azalması gibi sorunlara yol açabiliyor.

Bu sorunun çözü küçük ve orta büyüklükteki işletmelerden, büyük çaplı organizasyonlara ve kamu kurumlarına varıncaya kadar birçok firma ve kullanıcı profiline uygun, hiçbir adaptasyon gerektirmeden SMS ile çalışanların parolalarını kolayca sıfırlamasını sağlayabilen inovatif bir ürün. Diğer bir tanımıyla şirket çalışanlarına özel geliştirilmiş, hızlı, kolay, güvenli ve SMS tabanlı bir parola sıfırlama platformu.

Bu yazılım çalışanların parola unutmalarından, kaybetmelerinden veya güvenlik nedeniyle değiştirmelerinden kaynaklanan problemleri üzerine Türk mühendis ve yazılım uzmanlarınca geliştirildi. Bugün farklı sektör ve kurumlardan 50 bine yakın çalışan parola problemleri için bu çözüm kullanılıyor.

Zamandan tasarruf sağlıyor

Yardım masası ekiplerinin en sık karşılaştığı taleplerin başında gelen parola sıfırlama, mevcut altyapı ne kadar otomatize edilse de talebin alınması, işlemlerin yapılması ve kullanıcıya geri dönülmesi gibi adımlar sebebiyle her iki taraf için de gereksiz zaman kaybına yol açıyor. Bu durum teknik çalışanlar için angarya bir iş olurken, şirket için de ciddi verimlilik kaybına yol açabiliyor. Bu yazılım sayesinde çalışanlar, IT departmanına başvurmalarına gerek kalmadan kendileri sıfırlama işlemini gerçekleştirebiliyor. Bütün çalışan profillerinin kolayca erişebileceği ve uygulayabileceği en hızlı yöntem olan yazılım aynı zamanda güvenli bir çözüm sunuyor.

Call Center’larda ya da IT departmanlarında geçirilen zaman azalıyor.

Yazılım veri güvenliğini arttırıyor. Kurumların veri merkezlerinde çalışacak donanım ile veri güvenliğini birinci elden sağlayan yazılım, siber güvenlik alanında önemli gelişmelere de olanak sağlıyor.

Her bir çalışandan yılda yaklaşık 200 TL tasarruf ediliyor

Şirketlerde ortalama bir çalışan yılda 7 kez basit bir parola sıfırlama işlemi yapıyor ki bu zaman kaybı anlamına geliyor. Artık bu dijital çözüm sayesinde her bir çalışandan yılda yaklaşık 200 TL tasarruf sağlanması mümkün.

Kaynak : https://bilgiguvende.com